Co nás čeká? - Rozcestník

Přejít na obsah
Co si na nás vymyslel Google!
Již léta si zvykáme na zobrazování webových stránek na mobilních zařízeních a zejména na chytrých mobilních telefonech.

Již pár let jsem postupně nacházel informace, že změna pro indexování webových stránek od nejvýznamnějšího vyhledávače tj. Googlu zaznamená závažnou změnu a to že Google robot bude načítat a zobrazovat pouze webové stránky tzv. responzivní (přizpůsobitelné), tedy upravené pro zobrazení právě i na mobilních telefonech. Změna tohoto procesu se nazývá "mobil-first", volně přeloženo "nejdříve mobilní zobrazení".

Pokud tomuto novému standardu Vaše webové stránky nebudou vyhovovat, Google je přestane indexovat (zařazovat) a vyřadí je z databáze existujících webových stránek. (platnost od měsíce března 2021)

Vaše webové stránky samozřejmě budou existovat dál, ale vyhledávač od Googlu je přestane zobrazovat. V praxi to dopadne tak, že se k vašim stránkám zákazník nedostane, nezobrazí se mu.

Jak jste na tom právě Vy?

To zjistíte poměrně snadno, Google uvolnil online aplikaci k provedení testu webových stránek. Po kliknutí na tlačítko (v závěru této stránky) se otevře dialogové okno pro zadání adresy vašich webových stránek:
Do bílého pole zadejte adresu vašich webových stránek a následně klikněte na tlačítko "Otestovat URL", vyčkejte na výsledek.
Máte naději, ale překontrolujte si toto zobrazení ještě na chytrém telefonu, zaměřte se zda se zobrazují tlačítka nebo tzv, "Hamburger" umožňující zobrazení tlačítek například v boční liště, zaměřte se zda některý obrázek nepřekrývá ovládání, ... Váš web se sice na chytrém telefonu zobrazí, ale může vykazovat vážné chyby.
V tomto případě váš web vůbec nevyhovuje požadavkům Google robota a bude vyřazen z indexování, nebude se zobrazovat.
Nezbývá Vám nic jiného, než se vážně zamyslet a zabývat se změnou webové prezentace.
MOHLO BY SE HODIT
Návrat na obsah